Galeria zdjęć Galeria zdjęć
Galeria zdjęć Galeria zdjęć
nowości   |  zdjęcie tygodnia   |  galerie   |  top 10   |  autor
en  RSS
 
Zdjęcie tygodnia:Najnowsze komentarze:
L'Oréal Color Trophy 2008   więcej...L'Oréal Color Trophy 2008   Kotek   Droga do Balnicy   Morskie Oko 3   Powódź 4   Magda 3   więcej...

Podsumowanie zimy 7 maja 2006

Maciek na wierzchołku taternickim Świnicy
Na wierzchołku taternickim Świnicy, Tatry

Akcja "Zima" zakończona, czas na małe podsumowanie. Dlaczego dopiero teraz, kiedy już prawie lato? Nie wszędzie, na Kasprowym wciąż leży metr śniegu i wszystkie wyciągi są czynne! Wiele się wydarzyło tej zimy, rzeczy śmiesznych, strasznych albo też zupełnie nieoczekiwanych. Nie udało mi się znaleźć czasu na dodanie nowych górskich galerii, bo tempo życia na to nie pozwalało: praca - studio - wykłady - góry - praca... i tak w kółko, zdjęć nowych przybywało, ale chwilowo wszystkie wędrują do archiwum, nie miałem też czasu na opisywanie tu na bieżąco ciekawszych wydarzeń, robię to zatem teraz, hurtowo. Co się działo?
  • nie wymieniłem opon na zimowe, dzięki czemu udało mi się wykonać kilka ciekawych piruetów na oblodzonej zakopiance, lekcja zapamiętana ;)
  • szkolenie lawinowe GOPR na Babiej Górze - świetna impreza i ciekawi ludzie, wykłady i testy lawinowe w terenie, dużo bardzo przydatnej wiedzy, tak się tam bawiliśmy: film 1, film 2
  • narty! Ola i Maciek nauczyli mnie jeździć na nartach (dzięki!), jakimś cudem zajęło mi to tylko pół dnia i już mogłem śmigać na krawędziach po stoku Czorsztyn-ski, później było kilka innych stoków, za każdym razem podobało mi się coraz bardziej
  • ski-touring to jeszcze większa radocha, samodzielne wejście na nartach na szczyt i zjazd po kompletnie dzikim, nieprzygotowanym stoku to dopiero wyzwanie - filmik z przygotowań do zjazdu z Babiej Góry.
  • góry zimą są niesamowite, jeśli dobrze policzyłem, to od stycznia do kwietnia wziąłem udział w ośmiu górskich wypadach, głównie w Tatry Zachodnie ale nie tylko, udało nam się wejść min. na wierzchołek taternicki Świnicy (2301 m npm) - tu można przeczytać relację
  • studio - urządziliśmy ze znajomymi eksperymentalnie własne studio, istniało przez kilka miesięcy do końca kwietnia w budynku położonym ca. 200m od Wawelu, teraz będzie tam knajpa, dlatego szukamy nowej lokalizacji. Eksperyment zakończył się sukcesem, wiele ciekawych sesji tam się odbyło, min. ta.
  • przeszedłem operację prawego nadgarstka w klinice Scanmed, operował Dr n. med. Mariusz Bonczar
  • dwa spośród moich zdjęć znalazły się już na billboardach, wśród klientów którzy zakupili zdjęcia do swoich publikacji wypada wspomnieć min. Urząd Marszałkowski w Warszawie i międzynarodowy koncern Air Liquide Group.
Więcej grzechów nie pamiętam, bardzo pracowite miesiące to były, teraz wypadałoby obiecać coś w kwestii dodania nowych zdjęć na stronę, ale z doświadczenia już wiem, że przeważnie wolę jechać gdzieś w góry lub ostatnio iść na rolki niż siedzieć przed komputerem i przygotowywać zdjęcia...ale kto wie, może jakoś się zbiorę do tego i poświęcę kilka weekendów :) Trzymajcie się.

(dla tych, którzy dotrwali do końca tekstu, mała niespodzianka, film z szalonej jazdy na sankach po oblodzonej jezdni nocą, jadę ja :) )


Archiwum:więcej...© 1996-2018 by Piotr Zgodziński  All rights reserved
Osoby obecne na stronie: 4
Informacja na temat cookies   RSS